Українські інвестори до кінця 2011 р. можуть отримати можливість торгувати ф'ючерсом на нафту Brent

П'ятниця 28 жовтня 2011 09:49

Біржова рада "Української біржі" затвердила специфікацію ф'ючерсного контракту на сиру нафту марки Brent. Як повідомляє видання "Комерсант-Україна", сьогодні документ планується направити на узгодження в Держкомісію з цінних паперів і фондового ринку, а на наступному тижні - в Міністерство економічного розвитку і торгівлі.
Повноваженнями щодо встановлення стандартних типових форм, а також порядку випуску та обігу похідних, базовим активом яких є товар, Міністерство наділене з 31 травня по указу Президента N634. "Ми вже готові до запуску. Сподіваємося, що торги почнуться до кінця року",- сказав перший заступник голови правління "Української біржі" Сергій Рощин.
Ціна одного контракту буде визначатися на торгах у Нью-Йорку. Наприклад, вчора барель нафти Brent коштував 112 дол., що еквівалентно 112 пунктам ф'ючерсного контракту. Варіаційна маржа буде сплачуватися в гривні за курсом НБУ на день розрахунку. Мінімальний лот складе 10 барелів, але, як і в інших сегментах термінового ринку, при укладенні угод з ф'ючерсом на нафту буде використовуватися плече. Його розмір встановить біржова рада перед запуском інструменту, зазначив Сергій Рощин. На російській біржі РТС гарантійне забезпечення становить 15%. Таким чином, гарантійне забезпечення одного контракту, що "Українська біржа" блокує на рахунку учасника до його виконання, вчора склало б 1341 грн.
Зараз торгівля нафтою в Україні здійснюється тільки у формі аукціонів на "Українській міжбанківській валютній біржі", але запускати ф'ючерс на нафту там не мають наміру. "Я абсолютно впевнений, що безпоставковий ф'ючерс не буде користуватися попитом. Це іграшка для трейдерів. Великі перспективи у поставного контракту (нафти), але його неможливо впровадити з боку продавця",- сказав глава правління біржі Петро Переверзєв. На останніх торгах 25 жовтня ціна 1 т нафти, що реалізовується "Укрнафтою", склала 7333 грн, а 1 т нафти марки Brent коштувала всього 5625 грн.
На "Українській біржі" очікують великого попиту на новий інструмент. Сергій Рощин говорить, що на біржі РТС торгівля ф'ючерсом на нафту марки Brent займає друге місце за обсягом торгів серед товарних ф'ючерсів (після ф'ючерса на золото). Вчора з використанням цього інструменту в Росії наторгували на 443,5 млн грн. 39% торгів припадає на приватних інвесторів, 36% - нерезидентів, 20% - на маркет-мейкерів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся