Українські банки можуть вийти на IPO через кілька років, - народний депутат Олександр Шепелєв

У середньостроковій перспективі (два-три роки) можна очікувати виходу на первинне публічне розміщення акцій (IPO) декількох українських банків, вважає народний депутат України, член комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Олександр Шепелєв.

"Утримуватися від проведення IPO українські банки змушують суто практичні міркування. Незважаючи на те, що український банківський ринок непогано зростає, впевненості в тому, що банки залучать на відкритому ринку більше коштів, ніж дасть їм стратегічний інвестор, немає. І це цілком зрозуміло. По-перше, зараз світові фінансові ринки ще не відновилися від кризи 2008-2009 років. По-друге, стратегічні інвестори на біржах будуть купувати собі акції банку, про який вони не так вже багато знають, тобто не факт, що буде відповідний попит", - вважає нардеп Олександр Шепелєв.

Проте, на його думку, через два-три роки ситуація може зазнати певних змін. "Якщо раніше власники банків бачили головну перспективу в тому, щоб продати бізнес цілком і по можливості дорого або, в кращому випадку, продати його істотну частину, то зараз ситуація змінилася. Багато українських банків усвідомили, що цілком здатні самостійно забезпечити собі перспективи розвитку і вижити умовах конкуренції, що в посилюється. А, значить, немає необхідності втрачати незалежність і продавати бізнес цілком, логічніше продати не найбільший пакет акцій", - вважає народний депутат Шепелєв.

Нардеп вважає, що українські банківські IPO - попереду. "Складно спрогнозувати терміни і підсумки їх проведення. Вихід вітчизняних банків на міжнародні ринки капіталу, перетворення їх у публічні акціонерні товариства неминуче сприятливо позначиться на їх корпоративній культурі, поліпшить технологічну базу, сприятиме підвищенню прозорості банківського сектора України, що в підсумку адекватно позначиться на якості пропонованих клієнтам банків послуг", - повідомив член комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Олександр Шепелєв.

Читайте також: Активи банків України у вересні виросли на 1,5% - до 1,1 трлн грн

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся