ua ru

Україні доведеться купувати вугілля або в Росії, або у ДНР/ЛНР, так як ПАР відмовилася від поставок, - Продан

Україні доведеться купувати вугілля або в Росії, або у ДНР/ЛНР, так як ПАР відмовилася від поставок, - Продан
Україні доведеться купувати вугілля або в Росії, або у самопроголошених "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки", оскільки Південноафриканська республіка відмовилася від постачань.

Україні доведеться купувати вугілля або в Росії, або у самопроголошених "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки", оскільки Південноафриканська республіка відмовилася від постачань. Про це на засіданні Кабміну заявив міністр енергетики та вугільної галузі Юрій Продан, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, Міненерго провело перевірку контракту, за яким було закуплено вугілля в ПАР.

"Ціна на вугілля повністю відповідала ринковим цінам. Вона формувалася в порту "Річардс Бей", прозорими є всі контракти з південно-африканськими партнерами... На жаль, компанія, яка постачала вугілля, не буде поставляти його далі. Нас поставили в ситуацію, коли або ми купуємо дефіцитне вугілля марки АШ" і "Т" з Росії, або ж будемо купувати вугілля з територій, які контролюють незаконні формування ДНР і ЛНР", - заявив Продан.

На запитання прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, чому компанія відмовилася постачати Україні вугілля з ПАР, Продан відповів: "Компанії Південноафриканської республіки відстежують ситуацію, яка відбувається у відношенні "Центренерго", Міненерго... Всі експерти на ринку практично підтвердили, що ціна цього виробника була ринкова. Природно, вони відстежують ситуацію з блокуванням роботи Центренерго.... Це може призвести до того, що в будь-який момент може перетворитися або відвантаження вугілля в порту, або оплата".

Продан також відзначив, що американські та австралійські компанії, які пропонують вугілля потрібної марки, виставляють на 15-20% більшу ціну, ніж за вугілля, яке поставлявся з ПАР. "Є вугілля у В'єтнамі, але воно дорожче", - повідомив міністр.

У свою чергу Яцнюк доручив Продану терміново продовжувати переговори щодо постачання вугілля в Україну і "зробити все можливе для забезпечення країни вугіллям".

Нагадаємо, постачальник з ПАР Steel Mont відмовляється підписувати нову угоду на постачання вугілля з компанією "Укрінтеренерго".