Україні необхідно розробити комплексну систему стимулів для енергоефективності та відновлюваної енергетики, - експерти

НовиниЕкономіка    30.03.2012 - 14:43

Україні необхідно, здійснити низку кроків, щоб стати активним учасником наглобальному енергетичному ринку, зокрема розробити комплексну систему стимулів для енергоефективності та відновлюваної енергетики, вважають експерти Європейсько-українського енергетичного агентства.

"Ринки енергоефективності та відновлюваних джерел енергії безперечно вимагають особливої підтримки та уваги. Україні, поміж іншого, потрібно брати активну участь в робочій групі з енергоефективності та відновлюваної енергетики; розробити комплексну систему стимулів для енергоефективності та відновлюваної енергетики в межах країни (зелені тарифи, спрощення процедури для отримання необхідних дозволів для будівництва електростанцій або надання можливості побудови малих станцій, проходячи лише єдину процедуру реєстрації); громадський сектор повинен своїм прикладом підтримувати та керувати процесом впровадження заходів з енергоефективності щодо інших секторів кінцевого споживання", - відзначили аналітики.

В середньостроковій перспективі, на думку експертів, найвищий стандарт захисту споживачів та надання громадських послуг повинен бути забезпечений, наприклад, через норми, що дозволяють споживачеві змінити постачальника протягом трьох тижнів та норми, що зобов'язують постачальника інформувати споживача та забезпечувати ефективну процедуру розгляду скарг.

"І на завершення, в рамках договору про енергетичне співтовариство Україна зобов'язана розділити структури, що відповідають за постачання та виробництво енергії у вертикально-інтегрованих підприємствах. Це необхідний крок для забезпечення прозорого енергетичного ринку", - вважають в Європейсько-українському енергетичному агентстві.

Нагадаємо, 20 березня ц.р. Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в першому читанні за основу проект закону № 9429-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу. На думку автора законопроекту, документ дає можливість Україні виконати енергетичну хартію і створює перешкоди для приватизації комплексу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top