ua en ru

В Україні намолотили 30,7 млн тонн ранніх зернових, - Мінап

В Україні намолотили 30,7 млн тонн ранніх зернових, - Мінап Фото: Володимир Лапа

Найвища врожайність зернових спостерігається у Волинській, Івано-Франківській, Львівській та Хмельницькій областях

В Україні станом на 17 липня намолотили 30,7 млн тонн ранніх, при цьому обмолоченая площа становить 3,4 млн га. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства Володимир Лапа, передає кореспондент РБК-Україна.

"На даний момент намолочено 30,7 млн тонн зернового врожаю. Якщо говорити про окремі товарні позиції, то пшениця обмолочена на площі 1,9 млн га - це 28% від прогнозованої площі... Вже намолочено 6,5 млн тонн пшениці",- заявив заступник міністра.

За його словами, зерно обмолотили на площі 3,4 млн га.

"Обмолоченная площа становить 3,4 млн гектарів - це 33% від прогнозу для ранніх зернових і зерно-бобових культур. Врожайність становить 31,6 центнерів з гектара", - повідомив Лапа, зазначивши при цьому, що в минулому році врожайність була 31,5 ц з гектара.

Також він повідомив, що у міністерстві прогнозують, що урожай ранніх зернових культур у 2015 р. становитиме 59 млн тонн.

"Міністерство аграрної політики зберігає прогноз валового збору на рівні 59 млн тонн",- заявив Лапа.

"Виходячи з тих природно-кліматичних умов, які ми маємо, ми маємо всі можливості для того, щоб отримати непоганий урожай ранніх зернових культур та пізніх культур, незважаючи на нормальне зволоження грунту в більшості областей України", - додав він.

За словами Лапи, поки найвища врожайність зернових і зерно-бобових культур спостерігається у Волинській, Івано-Франківській, Львівській і Хмельницькій областях.

Нагадаємо, Укргідрометцентр раніше заявляв, що аномальна спека не вплине на кількість врожаю зернових.