ru ua

Україна за останні 10 років збільшила закупівлі інсуліну в 100 разів.

Обсяг державних коштів на закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет за останні 10 років виріс в 100 разів. Про це на прес-конференції повідомив сьогодні заступник голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я В'ячеслав Передерій, передає кореспондент РБК-Україна. За його інформацією, в 2009 р. на закупівлю інсуліну виділено 500 млн грн, на лікування ускладнень цукрового діабету - 5 млрд грн.

За його словами, зараз ефективна терапія хвороби не проводиться і зводиться лише до закупівель препарату для інсулінозалежних. В той же час споживання препарату може зрости в 5 разів у разі поліпшення діагностики хвороби, що потребує додаткових коштів. "Інсулін є не лікувальним, а гормональним засобом для забезпечення замісної терапії. Лікувальний ефект виходить лише після поєднання умілого застосування препарату і практичних заходів, включаючи дієтотерапію, фізичні вправи, а також самоконтроль самих хворих", - відзначив він.

В.Передерій також відзначив, що розподіл коштів на закупівлю інсуліну проходить украй неефективно. Зокрема, іноді препарат купується по нижчій категорії, а оплата відбувається як за ліки вищої якості. "Свинячий і генно-інженерний інсулін - це дві великі різниці", - підкреслив він.

За словами В.Передерія, росте залежність від імпорту зважаючи на падіння внутрішнього виробництва. "Був побудований завод на німецький кредит. А сьогодні цього заводу немає. Його вкрали", - сказав нардеп.

За статистикою, в Україні кількість хворих на цукровий діабет складає більше 1 млн людей (2,1% населення). З них 180 тис. вживають інсулін.