Україна закінчила реконструкцію гідроагрегатів Київської та Канівської ГЕС

П'ятниця 18 лютого 2011 14:39

У рамках виконання угоди між урядом України та урядом Швейцарії завершено реконструкцію Київської та Канівської ГЕС, повідомляє прес-служба "Укргідроенерго".

Кошти Швейцарської Конфедерації в розмірі 14 млн швейцарських франків (14,6 млн дол.) було спрямовано на реконструкцію гідроагрегатів обох об'єктів для забезпечення виконання природоохоронних заходів по недопущенню потрапляння мастила з гідротурбін ГЕС до річки Дніпро, повідомляє прес-служба "Укргідроенерго".

З цією метою на 4-х гідротурбінах Київської та Канівської ГЕС (по 2 на кожну станцію) було замінено робочі колеса гідроагрегатів на екологічно чисті.

ВАТ "Укргідроенерго" забезпечив також залучення власних коштів у розмірі 3,53 млн грн. В результаті модернізації потужність кожного гідроагрегату зросла на 3,5 МВт.

"Канівська ГЕС - це унікальна електростанція з унікальними турбінами. В результаті реконструкції нам вдалося поєднати найкращі вітчизняні та зарубіжні технології" - зазначив директор Канівської ГЕС Іван Синенко.

Нагадаємо, у 1997 році Швейцарія та Україна підписали двосторонню угоду про технічну співпрацю, у рамках якої в Києві для координації програм співпраці було відкрито Швейцарське бюро співробітництва. Щорічний бюджет програми співробітництва Швейцарії з Україною сягає 10 млн швейцарських франків (10,5 млн дол.)

ВАТ "Укргідроенерго" є головною гідроенергогенеруючою компанією України. До її складу входять 8 крупних ГЕС та 2 ГАЕС на двох найбільших річках України Дніпрі і Дністрі. В цілому, виробництво електроенергії в середньому складає 10-12 млрд кВт.год.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся