Україна за І півріччя зменшила транзит газу до країн Західної Європи на 10,5%

Україна за 6 місяців 2013 р. зменшила транзит газу до країн Західної Європи, порівняно з аналогічним періодом 2012 р., на 10,5% - до 38 млрд 226,82 млн куб. м. Про це повідомила прес-служба ПАТ "Укртрансгаз".

Україна за 6 місяців 2013 р. зменшила транзит газу до країн Західної Європи, порівняно з аналогічним періодом 2012 р., на 10,5% - до 38 млрд 226,82 млн куб. м. Про це повідомила прес-служба ПАТ "Укртрансгаз".

Читайте також: Україна в майбутньому хоче купувати європейський газ зі своїх ПСГ

У червні 2013 р. Україна збільшила транзит газу до країн Західної Європи на 25% (або 1,4 млрд. куб. м) - до 7,1 млрд куб. м.

За 6 місяців 2013 р. до газотранспортної системи України з Російської Федерації надійшло 10,3 млрд куб. м. природного газу, що на 35% (або 5,6 млрд куб. м) менше показників аналогічного періоду минулого року.

За 6 міс. 2013 р. Україна скоротила транзит газу до країн СНД на 31,8% - до 1 млрд 126,01 млн куб. м.

У червні 2013 р. до країн СНД Україна транспортувала 7 млрд 105,46 млн куб. м газу, що на 24,8% більше, ніж за червень 2012 р.

"Незважаючи на зменшення імпорту, всі заявки на прокачування газу через ГТС "Укртрансгаз" виконує в повному обсязі на 100% і в зазначені терміни", - наголосив голова правління ПАТ "Укртрансгаз" Сергій Вінокуров.

Україна за І півріччя зменшила транзит газу до країн Західної Європи на 10,5%

Нагадаємо, у травні Україна скоротила транзит газу до країн Західної Європи на 4,68% - до 5,91 млрд куб. м. Загалом за п'ять місяців транзит до Європи знизився на 15,91% - до 31,121 млрд куб. м.

За уточненими даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, за 5 міс. 2013 р. Україна зменшила транзит газу до 32 млрд 164,3 млн куб. м, що на 16,4% менше аналогічних показників минулого року.

Читайте також: Переговори про створення консорціуму по управлінню ГТС України заморожені, - Міллер

Нагадаємо, що за підсумками 2012 р. Україна зменшила транзит газу до країн Західної Європи на 19,7% - до 81 млрд 183,14 млн куб. м. Зниження транзиту російського газу через територію України пов'язане із запуском транзитних потужностей в обхід нашої країни. Росія вже запустила газопровід "Північний потік", у 2015 р. розпочнеться будівництво "Південного потоку". Ці газопроводи в РФ розглядають як одну з можливостей зменшення значення української ГТС у поставках газу європейським споживачам. Зокрема, в "Газпромі" мають намір після реалізації усіх запланованих газотранспортних проектів ("Південний" і "Північний" потоки) звести значення української ГТС у транзиті російського газу до нуля.

У 11-річній угоді про транзит, яку у 2009 р. підписали "Нафтогаз" і "Газпром", відсутні пункти про мінімальний гарантований обсяг транзиту та штрафні санкції за його недотримання.

Також варто зазначити, що глава секретаріату Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС) Янеш Копач вважає, що Україна має бути готова до скорочення обсягів транспортування газу через її територію. Це, за його словами, в тому числі пов'язане з тим, що у Європі зараз побудовані нові LNG-термінали, які завозять дешевий газ з Катару та інших країн. Крім того, споруджуються й інші газотранспортні системи TANAP (Трансанатолійський газопровід) для поставок з Азербайджану до Італії, а також Nabucco West (з Туреччини до Австрії).

Читайте також: Припинення "Газпромом" передоплат "Нафтогазу" за транзит створює ризик для постачань газу до Європи, - Fitch

Наприкінці червня "Газпром" заявив про надання "Нафтогазу України" аванс за транзит газу в розмірі 1 млрд дол. Раніше "Нафтогаз" відмовився від закачування газу до ПСГ для підстраховки європейських споживачів.

ПАТ "Укртрансгаз" - дочірня компанія НАК "Нафтогаз України", провідна компанія із транспортування та зберігання природного газу, 100% акцій якої належить державі. Вона складається з 16 структурних підрозділів на правах філій, промислові об'єкти яких знаходяться в усіх областях України. Обсяг транспортування газу у 2012 р. склав 134 млрд м куб. Загальна протяжність газопроводів, які експлуатує підприємство, становить 38,6 тис. км. Кількість газорозподільних станцій становить 1449. Парк газоперекачувальних агрегатів налічує 702 одиниці, загальною потужністю 5440 МВт. Вони розміщені на 71 компресорній станції, у складі яких знаходиться 108 компресорних цехів. Крім того, ПАТ "Укртрансгаз" має одну з найбільших у Європі мереж підземних сховищ газу (ПСГ), загальна активна місткість газосховищ становить 31 млрд куб. м.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся