ru ua

Україна за 10 місяців скоротила експорт сиру в 2,4 рази - до 18,3 тис. тонн, - УКАБ

Україна за 10 місяців 2014 р. скоротила експорт сиру в 2,4 рази - до 18,3 тис. тонн.

Україна за 10 місяців 2014 р. скоротила експорт сиру в 2,4 рази - до 18,3 тис. тонн. Про це повідомляє прес-служба асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

"Сир завжди був головним експортним молочним продуктом в Україні, але з січня по жовтень цього року його продаж на зовнішні ринки склали лише 18,3 тис. т, а це в 2,4 рази нижче показників 2013 року і рекордно низький показник за останні 10 років", - йдеться в повідомленні.

У той же час загальний імпорт сиру в України за 10 місяців склав 9,7 тис. т на суму 57,6 млн дол. США. У порівнянні з аналогічними показниками попереднього року, поставки сиру з-за кордону скоротилися на 37%.

В УКАБ відзначили, що така ситуація сталася внаслідок девальвації гривні, яка значно підвищила ціну імпортних сирів. Найбільша їх частка надходила з Польщі, Німеччини, Франції та Нідерландів.

Російський заборона зумовив збільшення запасів сиру українського виробництва всередині країни. Однак незважаючи на насичення українського ринку та девальвації, яка викликала подорожчання сирів з-за кордону, об'єми імпорту цього продукту в Україну залишаються на високому рівні і втричі перевищують обсяги експорту.

Нагадаємо, Росія з 14 жовтня заборонила ввезення сирних продуктів з України.