Україна вийшла з інвестиційної кризи, - Клюєв

НовиниЕкономіка    22.08.2011 - 12:46

Результати роботи економіки за 7 місяців цього року свідчать про закріплення позитивних тенденцій розвитку України. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

Однак, за його словами, це тільки база для подальших перетворень. "Попереду - велика робота. Щоб вийти на шлях впевненого прискореного розвитку Україні потрібно ще дуже багато зробити: продовжити реформи - від пенсійної, і системи охорони здоров'я, до реформи в ПЕК, продовжити розвиток інфраструктури та дерегуляцію економіки. Ми будемо створювати умови для збільшення інвестицій в заснований капітал, зміцнювати внутрішній ринок, активно займатися імпортозаміщенням та енергозбереженням", - заявив Клюєв. За його словами, уряд планує наполегливо працювати, щоб поступово вирівнювати торговельний баланс країни.

Перший віце-прем'єр-міністр заявив, що завданнями уряду на початку 2011 р. було не тільки закріплення зростання, але й вирішення проблем, що загострила криза - відновлення інвестиційної активності, підвищення стійкості фінансової системи та ослаблення залежності вітчизняних виробництв від коливань світових цін на сировину. Ряд кроків сприяли поступовому розширенню внутрішнього ринку і зростанню ролі внутрішнього попиту в забезпеченні економічного зростання, зазначив Клюєв.

За його словами, цьогоріч зросла роль інвестиційного попиту - загальний обсяг інвестицій в основний капітал у січні-червні 2011 р. виріс на 15,9% проти падіння на 7,4% у січні-червні 2010 р. "Така динаміка свідчить про вихід з інвестиційної кризи на тлі загальної стабілізації та зростання економіки", - вважає Клюєв. За його словами, основні фактори, що стимулювали зростання інвестиційної активності - це збереження макроекономічної стабільності, фіскальна політика, спрямована на поетапне зниження податкового навантаження та збільшення фінансування з бюджету видатків розвитку. Крім того, важливими факторами стали зростання доходів підприємств більш ніж на 20% в порівнянні з початком минулого року та збільшення чистого припливу прямих іноземних інвестицій (за попередніми даними - до 3 млрд дол проти 2,1 млрд дол в I півріччі 2010 р.).

Показово, що обсяги будівельних робіт у січні - липні 2011 р. зросли майже на 14% (в порівнянні зі скороченням на 16,8% у січні - липні 2010 р.). Клюєв зазначив, що істотна активізація будівництва була пов'язана в тому числі з підготовкою до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу і активізацією будівництва різних інфраструктурних та соціальних об'єктів у всіх регіонах Україні поза межами Євро-2012.

Зростання обсягів експорту українських товарів та послуг забезпечила сприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура. Але, на його думку, важливо, що відбулося зростання експорту не тільки металургійної (34,9%) та хімічної продукції (в 1,6 рази), але і продукції машинобудування (36,4%) та АПК (41,2%). За словами віце-прем'єра, на тлі загального показника приросту обсягів промислового виробництва (8,7% за січень - липень) гарний вигляд мають показники машинобудування - виду промислової діяльності, орієнтованого на виробництво продукції з високою часткою доданої вартості. Там зростання перевищило 20%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top