Україна ввела мораторій на імпорт свинини з Курської області РФ

НовиниЕкономіка    03.11.2011 - 16:16

Україна ввела мораторій на імпорт свинини з Курської області РФ у зв'язку з виявлення нових фактів захворювання. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.
"На кордоні посилено нагляд за видачею ветеринарних документів на переміщення тварин і продукції тваринного походження територією України. Також усі спеціалізовані господарства трьох областей переведені в "закритий" режим. Наступним кроком стане ліквідація всіх стихійних ринків", - поінформував Іван Бісюк.
На його думку, африканська чума свиней загрожує Україні продовольчою кризою, оскільки у разі виявлення вірусу, необхідно буде знищити усе поголів'я в радіусі 20 км від осередку захворювання.
"Поголів'я свиней в Україні налічує 8,5 млн. голів. Більша частина худоби утримується в приватних секторах, тож ситуація може ускладнитись через питання компенсації збитків за вилучених тварин. Держава відшкодує селянам усі збитки у розрахунку - ринкова ціна за кілограм свинини", - заявив Бісюк.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top