Україна зможе вимагати компенсацію від Росії після перемоги в суді ООН, - Мін'юст

НовиниПолітика    07.03.2017 - 20:58
Фото: перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова
Фото: перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова

За словами Севостьянової, міжнародний суд є найважливішим для України

За словами першого заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової, після перемоги в суді ООН Україна зможе вимагати від РФ компенсацію, передає "112 Україна".

"Міжнародний суд, який зараз у Гаазі розглядає цей спір, є найважливішим для нас. Історично для всіх країн є показовим: якщо ми можемо відстоювати наші аргументи не тільки на політичній арені, але і в суді, то, отже, ми праві, тому у нас є достатньо доказів, щоб викликати Росію в суд і там отримати перемогу", - заявила Севостьянова.

Також заступник міністра підкреслила, що хоча Росія є членом Ради безпеки ООН, коли будуть розглядатися питання виконання рішень, в яких Росія є стороною, вона не буде мати права голосу для того, щоб заборонити інструмент, який може застосувати Рада безпеки.

"Коли ми отримаємо кінцевий позов і визнаємо Росію винною за окремими пунктами конвенції та у фінансуванні тероризму, та у забороні дискримінації, завжди, і за рішенням ЄСПЛ, у нас залишиться можливість вимагати компенсацію, а потім інструменти арешту майна РФ за кордоном, щоб ці рішення виконати", - сказала Севостьянова.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Міжнародному суді ООН в Гаазі Російська Федерація заявила про наявність 17 українських "Буків" на Донбасі на момент аварії малазійського лайнера MH17 влітку 2014 року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top