Україна сформує нову групу для переговорів з Росією щодо транзиту газу

Україна сформує нову групу для переговорів з Росією щодо транзиту газу
Фото: Олександр Данилюк (РБК-України)

Україна може продовжити старий або підписати новий контракт

Новий уряд України сформує групу для переговорів з Росією щодо транзиту газу після 2019 року, яку очолить міністр енергетики. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Данилюк в інтерв'ю "ВВС Україна".

Як зазначив Данилюк, керівник буде відповідати за перемовини щодо підписання або нового, або продовження цього контракту з Росією.

Данилюк нагадав, що Україна отримує щороку біля 3 млрд доларів платежів за послуги з транспортування. "Тому, коли ми говоримо про транзит - це і кошти, які ми отримуємо, і розвиток ГТС, і можливість залучення інвестицій, це і розвиток країни", - сказав він.

Що стосується ризику припинення транзиту російського газу, то, за словами Данилюка, загроза є, і перше РНБО, скликане президентом Володимиром Зеленським, стосувалося саме питань енергетичної безпеки. "І зараз, коли ми розробляємо стратегію нацбезпеки, основну увагу ми приділяємо і питань енергетичної безпеки", - сказав секретар РНБО.

У той же час Данилюк заявив, що Україна має план "Б" на випадок, якщо домовленості так і не будуть досягнуті. "Було б абсолютно безвідповідально не мати плану "Б", - додав він.

Нагадаємо, раніше представник президента України у Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що найближчим часом будуть відновлені переговори з Росією з питань транзиту і закупівель газу.

До цього міністр енергетики РФ Олександр Новак запропонував Україні продовжити контракт на транзит газу на нинішніх умовах ще на рік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся