ru ua

Україна може розраховувати на два транші МВФ, - Шевченко

Україна може розраховувати на два транші МВФ, - Шевченко Фото: голова НБУ Кирило Шевченко очікує, що Україна отримає два транші МВФ (Віталій Носач, РБК-Україна)

Україна може розраховувати на два транші Міжнародного валютного фонду (МВФ). Підставою для таких очікувань є більш тривалий процес переговорів.

Про це сказав голова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ. З огляду на більш тривалий перебіг переговорів, ми можемо орієнтуватися на два транші", - сказав Шевченко.

Він зазначив, що Верховна Рада після повернення до звичайного режиму роботи має ухвалити всі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони.

"Наразі навіть у разі зниження обсягів (хоча я не готовий говорити про обсяги) немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж із вами знаємо, що МВФ - це насамперед не про гроші, а про довіру до країни. Це потужний сигнал інвесторам", - зазначив голова НБУ.

Шевченко наголосив, що НБУ не фінансуватиме дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування.

"Уже був минулий рік, коли було дуже багато спекуляцій на цю тему. Я можу тільки знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ №54: "Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету". Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту", - заявив Шевченко.