Україна потрапила в топ-5 країн з найбільшою тіньовою економікою

Україна потрапила в топ-5 країн з найбільшою тіньовою економікою
Фото: рівень тіньової економіки України становить майже 46% (колаж РБК-Україна)

Обсяг тіньової економіки в Україні складає більше 1 трлн гривень

Україна потрапила в топ-5 країн з найбільшою тіньовою економікою. Про це свідчить дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (ACCA), присвячене оцінці і прогнозу розвитку глобальної тіньової економіки.

Згідно з дослідженням, в якому вказані 28 країн, обсяг тіньової економіки в Україні становить 1 трлн 95,3 млрд гривень або 45,96% від торішнього ВВП країни, який становить 2,38 трлн гривень..

Україна потрапила в топ-5 країн з найбільшою тіньовою економікою

Фото: результати дослідження

Лідером за найвищим показником тіньової економіки є Азербайджан (67,04%), на другому місці - Нігерія (48,37%), Україна - третя. Також високий показник у Російської Федерації (39,07%), Шрі-Ланки (37,76%), Бразилії (34,76%) та Пакистану (31,78%).

Разом з тим, найнижчий показник - у США, Японії та Китаю (7,78%,10,08% та 10,15% відповідно).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд прогнозує уповільнення падіння економік США і Китаю. Зокрема, в МВФ вважають, що падіння економіки США є симптоматичним, а не системним і прогнозують уповільнення цього процесу. У МВФ вважають, що така тенденція обумовлена невизначеністю намірів президента Дональда Трампа і його планами щодо фіскальної політик держави.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся