МВФ прогнозує уповільнення падіння економік США і Китаю, - Reuters

П'ятниця 26 травня 2017 16:26
МВФ прогнозує уповільнення падіння економік США і Китаю, - Reuters
Фото: МВФ прогнозує уповільнення падіння ВВП США

При цьому Японія і країни єврозони поки демонструють стабільність

Міжнародний валютний фонд вважає, що падіння економіки США є симптоматичним, а не системним і прогнозує уповільнення цього процесу. Про це в інтерв'ю Reuters розповів головний економіст фонду Моріс Обстфельд.

На його думку, така тенденція зумовлена невизначеністю намірів президента Дональда Трампа і його планами щодо фіскальної політик держави.

При цьому економіст зазначив, що економіка Китаю демонструє спад, тоді як країни єврозони і Японія поки знаходяться у відносній стабільності.

Обстфельд нагадав, що останній прогноз фонду повідомляв про глобальне зростання економіки Америки до 3,5% в цьому році і 3,6% в 2018. Однак з тих пір на світовому просторі відбулися певні "зрушення".

Очікується, що переглянуті в першому кварталі квартальні дані по ВВП США підтвердять, що він виріс менш ніж на 1% за індексом ECONG7.

"Ми бачили слабкий перший квартал в США, який ми інтерпретуємо як тріск, а не зміну фундаментальної траєкторії економіки США ... М'який патч, іншими словами", - сказав Обстфельд.

Що стосується Китаю, МВФ констатує досить енергійні заходи для уповільнення зростання кредитування і кращого розуміння того, що відбувається в тіньовому банківському секторі.

Більш слабкий долар і більш низькі дохідності за облігаціями з'явилися потенційним стимулом для ринків, що розвиваються, та інших глобальних позичальників.

Японія демонструє кращі результати, ніж очікувалося, так само як і єврозона, яка в цьому місяці побачила, що Франція обрала про-бізнесмена Макрона замість анти-європейської Ле Пен.

"Якщо ви подивитеся на м'які індикатори, PMI, навіть у Франції, де жорсткі показники не були дивовижними, ви отримаєте деякий натяк, що може бути несподіваний стрибок вгору", - сказав Обстфельд.

Зміцнення єврозони викликало пожвавлення і розмови про те, що Європейський центральний банк знову скоротить свою програму стимулювання до кінця року.

Нагадаємо, за даними американського урядового Бюро эконмического аналізу, в I кварталі 2017 економіка США показала самий слабкий ріст за три роки.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся