ru ua

Україна погасила менше половини суми заборгованості за газ перед РФ, - Міллер

Україна погасила менше половини суми заборгованості за газ перед Російською Федерацією.

Україна погасила менше половини суми заборгованості за газ перед Російською Федерацією. Про це в інтерв'ю телеканалу НТВ повідомив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер (на фото).

"Саме для цілей погашення боргу за минулий рік Росія надала Україні кредит у 3 млрд дол., і умовою надання цього кредиту якраз було повне погашення заборгованості за газ у 2013 р. На жаль, Україна ці зобов'язання не виконала, і було погашено менше половини суми заборгованості. Із 3 млрд дол. кредиту ми в рахунок оплати за постачання газу отримали всього-на-всього 1,3 млрд дол." - заявив Міллер.

Крім того, глава "Газпрому" зазначив, що за період дії "харківських угод" сума знижки Україні в цілому склала 11 млрд 400 млн дол.

Нагадаємо, напередодні міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що борг України перед Росією за імпортований газ станом на 8 квітня 2014 р. складе близько 2 млрд дол.: "На сьогоднішній день (3 квітня. - Ред.) борг за лютий становить 261 млн дол. Якщо ми врахуємо, що за березень Україні буде нараховано 550 млн дол., то загальний борг на момент розрахунку 8 квітня буде близько 2 млрд дол".

Своєю чергою, ВАТ "Газпром" оцінює заборгованість НАК "Нафтогаз України" за поставлений природний газ з урахуванням березневих поставок у 2,2 млрд дол. (у березні було поставлено 1 млрд 956 млн куб. м газу). Про це повідомили у прес-службі "Газпрому" за підсумками зустрічі 3 квітня глав російської та української компаній Олексія Міллера і Андрія Коболєва в Москві.

Як відомо, ціна на газ для України з 1 квітня 2014 р. становить 485 дол. за 1 тис. куб. м.

"Харківські угоди", підписані 21 квітня 2010 р., передбачали знижку на газ для України в обмін на продовження перебування у Криму Чорноморського флоту РФ до 2042 р. Проте, як уточнив напередодні прес-секретар Президента РФ Дмитро Пєсков, приводу для знижки на газ у 100 дол. за 1 тис. куб. м для України за Чорноморський флот більше немає.

Нагадаємо, 17 грудня 2013 р. Україна і Росія підписали доповнення до довгострокового газового контракту, яке передбачає, що ВАТ "Газпром" з 1 січня 2014 р. буде продавати НАК "Нафтогаз України" газ за ціною у 268,5 дол. за 1 тис. куб. м. До цього ціна на газ для України становила близько 400 дол. за 1 тис. куб. м.

Втім, відтепер з урахуванням скасування російською стороною 100-доларової знижки, передбаченої "харківськими угодами", вартість 1 тис. кубометрів газу для України, за розрахунками "Газпрому", складає 485 дол. за 1 тис. куб. м.