ua en ru

Приводу для знижки на газ в 100 дол. за 1 тис. куб. м для України за Чорноморський флот більше немає, - Пєсков

Приводу для знижки на газ в 100 дол. за 1 тис. куб. м для України за Чорноморський флот більше немає.

Приводу для знижки на газ в 100 дол. за 1 тис. куб. м для України за Чорноморський флот більше немає. Таку позицію висловив журналістам прес-секретар Президента Росії Дмитро Пєсков.

"У зв'язку з тим, що більше немає російського флоту на Україні, немає приводу для знижки", - сказав він.

Також Пєсков додав, що немає і приводів для знижки, угода про яку була підписана між Президентом РФ Володимиром Путіним і Президентом України Віктором Януковичем.

Пєсков також заявив, що Путін найближчим часом не планує відвідувати Крим і Севастополь.

22 березня 2014 р. прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк відзначав, що ціна російського газу для України з квітня 2014 р. може скласти близько 500 дол. за 1 тис. куб. м.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв раніше заявив, що Росія має намір вимагати від України повернути 11 млрд дол. за угодами, підписаними в Харкові 21 квітня 2010 р. і передбачають знижку на газ для України в обмін на продовження перебування в Криму Чорноморського флоту РФ до 2042 р.

З часу підписання довгострокового газового контракту з Росією в 2009 р. Україні двічі вдавалося домогтися знижки на газ. Так, в квітні 2010 р. їй була надана знижка в розмірі 100 дол. за 1 тис. куб. м, яка враховується в рахунок орендної плати за перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі після 2017 р.

Крім того, в грудні 2013 р. дві країни підписали додаткову угоду до газового контракту, який передбачає зниження ціни на газ для України з початку 2014 р. до 268,5 дол. за 1 тис. куб. м з усталеного до того часу рівня близько 400 дол. за 1 тис. куб. м. Дію останньої знижки сторони повинні продовжувати щокварталу. 4 березня 2014 р. глава Газпрому Олексій Міллер повідомив, що Газпром з квітня скасовує пільги з надання газу Україні, нагадавши, що у країни накопичилися борги за 2013 р. і за поточні поставки.

19 березня голова Міненерговугілля України Продан також зазначав, що існують ризики скасування знижки за газ для України в розмірі 100 дол. за 1 тис. куб. м за Чорноморський флот.