ua ru

Україна підтвердила укладення з РФ договору про постачання ядерного палива

Україна підтвердила укладення з РФ договору про постачання ядерного палива

Україна підтвердила укладення з Росією договору про постачання ядерного палива для українських атомних електростанцій у 2015 р. Про це в ході брифінгу заявив генеральний інспектор, директор з безпеки Державного підприємства "Національна акціонерна енергетична компанія "Енергоатом" Данко Білей, передає кореспондент РБК-Україна.

"Вже цього року підписано угоду з ТВЕЛом (між "Енергоатомом" і російською компанією ТВЕЛ, - ред.)про постачання палива", - заявив Білей.

При цьому він відмовився коментувати обсяги поставок палива з Росії, зазначивши, що це завантаження більш ніж для 12 українських атомних енергоблоків. "Ця додаткова угода дозволить забезпечити роботу станцій до 2016 року", - уточнив Білей.

Крім того, за його словами, Україна зайнята пошуком альтернативного джерела постачання ядерного палива. "Ми зайняті пошуком альтернативного джерела. Це Westinghouse. Ми плануємо, що наступного року перше паливне завантаження для третього південноукраїнського блоку буде завантажене", - зазначив Білей.

Нагадаємо, 21 листопада 2014 р. генеральний директор російської державної корпорації "Росатом" Сергій Кирієнко заявив, що Росія уклала контракт з Україною на постачання ядерного палива для українських атомних електростанцій у 2015 р.

Постачання ядерного палива в Україну здійснювалися відповідно до довгострокового контракту, підписаного між ВАТ "ТВЕЛ" і ДП НАЕК "Енергоатом".

За даними Держстату України, в період січень-травень 2014 р. обсяг закупівель ядерного палива у грошовому вираженні склав 279 млн дол.