Україна опинилася у трійці найбідніших країн Європи, - дослідження

Білорусь, Україна та Молдова зайняли останні місця в рейтингу купівельної спроможності населення. Рейтинг країн Європи за рівнем достатку був оприлюднений міжнародною компанією GFK, яка досліджувала купівельну спроможність громадян за останній рік.

Білорусь, Україна та Молдова зайняли останні місця в рейтингу купівельної спроможності населення. Рейтинг країн Європи за рівнем достатку був оприлюднений міжнародною компанією GFK, яка досліджувала купівельну спроможність громадян різних держав континенту за останній рік.

Експерти брали до уваги, скільки грошових коштів отримує кожен житель країни протягом року після виплати всіх податків. Передбачалося також, що із цієї суми необхідно сплатити комунальні послуги, громадський транспорт, купівлю продуктів харчування та інші життєві потреби.

До порівняльної таблиці потрапили 42 держави. Як повідомляється в дослідженні, в середньому купівельна спроможність населення зазначених країн становить 12 тис. 890 євро на рік на кожного жителя.

Однак реальний розрив між країнами, що зайняли перші рядки рейтингу, і останніми є просто колосальний. Наприклад, перше місце за купівельною спроможністю з великим відривом зайняв Ліхтенштейн - з показником у 58 тис. 848 євро. На другому і третьому місцях, відповідно, розташувалися Швейцарія (36,351 тис. євро) і Норвегія (31,707 тис. євро).

У Німеччині (8-е місце) кожен житель може витратити в середньому 20 тис. 621 євро. Польща виявилася більш ніж удвічі багатшою від України. У середньому поляк може витратити на рік 5 тис. 870 євро, тоді як в Україні цей показник становить 2 тис. 206 євро.

Україна опинилася у трійці найбідніших країн Європи, - дослідження

Білоруси також виявилися трохи багатшими за нас - у них показник купівельної спроможності становить 2 тис. 326 євро. У найбіднішій країні Європи - Молдові - цей показник склав 1 тис. 284 євро.

Нагадаємо, Україна за кількістю доларових міллірдеров зайняла 27-у позицію у світовому рейтингу із 78 країн, розташувавшись між Єгиптом і Чилі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся