ru ua

Україна протягом 4 років зобов'язана підвищити до ринкового рівня тарифи на газ і електроенергію для населення і теплокомуненерго, - джерело

Україна протягом чотирьох років зобов'язана підвищити до ринкового рівня тарифи на газ і електроенергію для населення і теплокомуненерго. Про це повідомило джерело в Міненерго, пише "Комерсант-Україна".

Фактично Україна зобов'язалася перейти до нового пристрою енергоринку, говорить джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. "Для європейських компаній повинна бути відкрита можливість імпорту природного газу, його видобутку в Україну, транспортування по території країни і продажу на внутрішньому ринку", - розповів співрозмовник видання. За його словами, протягом чотирьох років країна зобов'язана підвищити до ринкового рівня тарифи на газ і електроенергію для населення і теплокомуненерго. "За цей час повинна бути налагоджена система прямих договорів між споживачами і виробниками", - говорить джерело в Міненерго.

Зазначимо, Україна і ще вісім країн-членів організації зобов'язалися до січня 2015 року провести реформу ринку газу та електроенергії за європейським зразком. Рішення було прийнято на засіданні ради міністрів ЕС 6 жовтня в Кишиневі.