ru ua

Україна не виконує жоден пункт домовленостей в Женеві, - Лавров

Жоден пункт домовленостей в Женеві київська влада не виконують.

Жоден пункт домовленостей в Женеві київська влада не виконують. Про це в інтерв'ю телеканалу Russia Today заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Він особливо зазначив, що досягнута в Женеві домовленість передбачає співпрацю з україною незалежно від регіону, про який йде мова: про схід, про захід, про центральних районах або про самому Києві.

"Важко собі уявити, що в якомусь європейському місті центральна площа та державні будівлі були окуповані, як це зараз відбувається в Києві", - підкреслив Лавров.

За його словами, випадки підпалів адміністративних будівель і навіть інциденти, коли снайпери стріляли в людей у Києві, не розслідуються. "Треба зосередитися на тому, щоб виключити терористичну загрозу на Сході та Півдні України", - вважає міністр.

Коментуючи законопроект про амністію, глава зовнішньополітичного відомства РФ висловив побоювання, що цей закон не буде поширюватися на політичних в'язнів. Після оголошеної паузи в антитерористичній операції офіційного Києва вона знов увійшла в активну фазу. Лавров звернув увагу, що це сталося після візиту до Києва віце-президента США Джозефа Байдена.

З досягнутою домовленістю про амністію для учасників акцій протесту, які погодяться залишити захоплені будівлі і здати зброю, випливає, що "народний губернатор" Донецька Павло Губарєв не повинен залишатися під арештом і нових арештів бути не повинно. Лавров підкреслив, що Губарєв ніколи не штурмував будівлі, у нього не було зброї, його заарештували тільки тому, що учасники акції протесту обрали його губернатором і він закликав провести референдум про можливість федералізації України. По суті, він політичний в'язень, вважає Лавров.