Україна не сприймає логіку додаткових умов в процесі підписання УА з ЄС, - Грищенко

НовиниПолітика    31.03.2012 - 16:18

Україна не сприймає логіку додаткових умов в процесі підписання угоди про асоціацію (УА) з ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в інтерв'ю іспанській газеті El Pais, передає прес-служба МЗС.

"Якою ми будемо країною, якщо будемо приймати до виконання все, що нам хтось ззовні буде казати. Відтак ми вважаємо угоду про асоціацію з ЄС достатньо важливою і вигідною для обох сторін, щоб підписати її без додаткових умов", - заявив міністр.

Грищенко також підкреслив, що Україна стикається з подвійними стандартами: "Попередній прем'єр-міністр Ісландії перебуває зараз під судом за звинуваченням у неефективному керівництві країною в період фінансової кризи, і ніхто в ЄС з цього приводу нічого не заявляє. Юлія Тимошенко засуджена за зловживання службовим становищем при підписанні газових контрактів з Росією, які обходяться Україні в мільярди невиправданих збитків, і в європейських політиків це викликає обурення".

Грищенко визнав, що українська судова система і кримінально-процесуальне законодавство значною мірою не відповідають високим європейським стандартам і нині переживають процес реформування, але в будь-якому випадку діючі закони і рішення судів потрібно поважати і виконувати. При цьому глава МЗС зауважив, що Тимошенко має право позиватися до Європейського Суду з прав людини, рішення якого Україна визнає відповідно до своїх міжнародних зобов'язань.

Нагадаємо, вчора, 30 березня, УА з ЄС була парафована.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top