Україна та ЄС парафували угоду про асоціацію

НовиниПолітика    30.03.2012 - 16:47

Україна і Євросоюз сьогодні в Брюсселі парафували угоду про асоціацію (УА) та ЗВТ. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

"Глави переговірних делегацій України та Європейського Союзу парафували текст Угоди про асоціацію, невід’ємною складовою частиною якої будуть положення про створення поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ). У зв’язку з цим Глави переговорних груп щодо ЗВТ підтвердили досягнуті 22 грудня 2011 року домовленості щодо змісту ЗВТ і зобов’язалися завершити  правову експертизу тексту, включаючи технічні додатки та протоколи", - йдеться у спільному прес-релізі.

Обидві сторони висловили спільне зобов’язання вжити подальших технічних заходів, необхідних для підготовки до підписання Угоди про асоціацію.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

Нагадаємо, раніше сьогодні з посиланням на джерело повідомлялося, що повноцінно провести процедуру ратифікації Україні та ЄС не вдасться.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top