ru ua

Україна не прийняла рішення про виплату газового боргу Росії, - Продан

Україна поки не прийняла рішення про виплату газового боргу Росії. Про це РБК-Україна повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

Україна поки не прийняла рішення про виплату газового боргу Росії. Про це РБК-Україна повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан (на фото).

"Немає рішення, жодних рішень щодо врегулювання контрактів на сьогоднішній день поки немає", - заявив Продан, відповідаючи на запитання, чи прийнято рішення українською стороною щодо виплати боргу НАК "Нафтогазу України" російському "Газпрому".

Продан також не зміг спрогнозувати, чи будуть досягнуті домовленості цього тижня. Відповідаючи на запитання, чи будуть чергові газові переговори цього тижня у форматі "Україна-Росія-ЄС", міністр сказав: "Можливо, буде. Ми у процесі".

Нагадаємо, Росія очікує від України оплати 2 млрд дол. боргу за раніше поставлений газ в жовтні 2014 р. і 1,1 млрд - до кінця 2014 р. При цьому вона готова поставити Україні найближчим часом 5 млрд куб. м. газу по 385 дол. за тис. куб. м.

Своєю чергою, міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан 26 вересня заявив, що Україна може використовувати 3,1 млрд дол. від Міжнародного валютного фонду у якості сплату за газовий борг перед Росією.