ua en ru

Україна може використовувати 3,1 млрд дол., що надійшли від МВФ, у якості сплати за газовий борг перед РФ, - Продан

Україна може використовувати 3,1 млрд дол.., що надійшли від Міжнародного валютного фонду у якості сплати за газовий борг перед Росією.

Україна може використовувати 3,1 млрд дол.., що надійшли від Міжнародного валютного фонду у якості сплати за газовий борг перед Росією. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан на прес-конференції в Берліні.

Він розповів, що сьогодні в ході переговорів Єврокомісія запропонувала Росії та Україні встановити проміжну ціну на газ до 385 дол. за тис. куб. м.

"На сьогодні пропозиції Єврокомісії, які були запропоновані, були наступними. Єврокомісія запропонувала проміжну ціну 385 дол. за тис. куб. м, Але ця ціна повинна бути комерційна і незалежна від рішень уряду Росії", - заявив Продан.

За його словами, ця ціна повинна бути закріплена як у спеціальному додатку до газового російсько-українським контрактом, так і окремим документом. "Це принципова позиція", - заявив Продан.

За його словами, Україна готова внести передоплату за 5 млрд куб м російського газу.

Він також повідомив, що Україна має на спеціальному рахунку в НБУ 3,1 млрд дол. які можуть бути використані для розрахунків на газ.

За словами Продана, 385 дол. за тис. куб. м - це проміжна ціна, щоб врегулювати питання поставок газу у осінньо-зимовий період, проте питання ціни ще не вдалося узгодити з російською стороною.

На думку Продана, 268,5 дол. з тис. куб. м є справедливою ціною при покупці газу "Нафогазом" у "Газпрому". А якщо говорити про європейську ціну на газ, то ціна, що дорівнює ціні на європейських газових хабах мінус ціна транзиту.

Він повідомив, що раніше погоджена позиція України та Європейської комісії полягала у встановленні на піковий періодах ціни на газ 385 дол. за тис. куб. м, та на літній період - 325 дол.

"Тоді російська сторона не погоджувалася на ці пропозиції", - сказав Продан.

Нагадаємо, Росія очікує від України оплати 2 млрд дол. боргу за раніше поставлений газ у жовтні 2014 р. і 1,1 млрд - до кінця 2014 р.

При цьому вона готова поставити Україні найближчим часом 5 млрд куб. м. газу 385 дол за тис. куб. м.