ru ua

Україна наполягає, що в проміжній угоді РФ повинна гарантувати постачання певних обсягів газу

Україна наполягає, що в проміжній газовій угоді Російська Федерація повинна гарантувати постачання певних обсягів газу.

Україна наполягає, що в проміжній газовій угоді Російська Федерація повинна гарантувати постачання певних обсягів газу. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Представники ЄК і української сторони домовилися, що результатом переговорів має стати проміжна угода, яка буде гарантувати постачання газу в Україну і стабільність його транзиту в країни ЄС цієї зими. Ця угода має містити чіткі гарантії як постачань "Газпромом" узгоджених обсягів газу в Україну, так і розрахунків "Нафтогазу" за поставлений газ", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу" за підсумками сьогоднішньої зустрічі за участю прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, голови Міненерго Юрія Продана і глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва (на фото) з одного боку і єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, директора Внутрішнього ринку енергоресурсів при енергетичному департаменті Єврокомісії Клауса-Дітера Борхардта та іншими представниками ЄК з іншого.

Також повідомляється, що сторони погодили спільну позицію щодо наступного раунду тристоронніх переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС з питань поставок газу в Україну, який відбудеться завтра в Брюсселі.

"Узгоджена позиція ЄК та України передбачає необхідність підписання між "Нафтогазом" і "Газпромом" документів, які будуть обов'язковими для виконання обома сторонами і будуть виключати можливість зміни умов в односторонньому порядку будь-якою зі сторін", - зазначають у "Нафтогазі".

Відзначимо, 18 жовтня Президент України Петро Порошенко повідомив, що в ході переговорів в Мілані Україна і Росія домовилися про зимової ціною на газ до 385 дол. за тис. куб. м.

Також Порошенко заявив, що в Мілані були узгоджені параметри нового газового контракту України і РФ.

Нагадаємо, 21 жовтня в Брюсселі (Бельгія) відбудуться чергові газові переговори у форматі "Україна-Росія-Єврокомісія".