ru ua

Україна і Росія домовилися про зимову ціну на газ у 385 дол. за тис. куб. м, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко повідомив, що в ході переговорів в Мілані Україна і Росія домовилися про зимову ціну на газ у 385 дол. за тис. куб. м.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що в ході переговорів в Мілані Україна і Росія домовилися про зимову ціну на газ у 385 дол. за тис. куб. м. Про це він заявив в інтерв'ю українським телеканалам.

"(Українська сторона пропонувала, - ред.) 325 (дол. за тис. куб. м, - ред.) влітку, 385 взимку. Позиція росіян: ні, 385 цілий рік. Домовилися, де-факто прийнявши українську позицію. Давайте зараз говорити тільки про зиму. До 31 березня фіксувати ціну 385. Росіяни на це погодилися. [...] Україна буде з газом, Україна буде з теплом. Це підсумок вчорашніх домовленостей. Але на умовах захисту українських національних інтересів", - сказав Президент.

Він додав, що до 21 жовтня, коли в Брюсселі відбудуться переговори України, Росії та Європейського Союзу щодо газового питання, керівники відомств країн повинні підготувати узгоджений протокол.

Нагадаємо, Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова знизити газовий борг України на 1 млрд дол. завдяки знижку в 100 дол. за другий квартал 2014 року.