ru ua

Україна може витратити до 700 млн дол. на вугілля в 2014 р. з-за дефіциту

Україна буде змушена витратити на закупівлю вугілля за кордоном до 700 млн дол. у 2014 р., після того як половина шахт на сході країни потрапили під вогонь військового конфлікту.

Україна буде змушена витратити на закупівлю вугілля за кордоном до 700 млн дол. у 2014 р., після того як половина шахт на сході країни потрапили під вогонь військового конфлікту. Про це повідомило в п'ятницю ДП "Держзовнішінформ", передає Reuters.

"За нашими оцінками, за умови відсутності поставок на внутрішній ринок вугілля з Донбасу потреба в імпорті оцінюється близько 5-7 млн т енергетичного вугілля за період вересень-грудень 2014 р.", - повідомили в "Держзовнішінформ".

Виходячи з поточних експортних цін на енергетичне вугілля і вартості фрахту, витрати на придбання енергетичного вугілля аналітики відомства оцінюють в 450-700 млн дол.

Україні, повністю позбулася в червні 2014 р. російського газу, дефіцит вугілля загрожує энергокризисом. В умовах зниження забезпеченості газом, енергетика країни виявилася більш ніж на 40% залежна від вугілля, видобуток якого велася в основному на Донбасі, який став епіцентром бойових дій.