Україна ініціює обговорення в Радбезі ООН висловлювань Путіна щодо Донбасу

НовиниПолітика    28.01.2016 - 02:29
Фото: засідання Радбезу ООН
Фото: засідання Радбезу ООН

Українська делегація вимагає дотримання Будапештського меморандуму

Українська делегація в Раді безпеки ООН на доручення Президента ініціювала обговорення нещодавніх висловлювань президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

На думку представників України, такі висловлювання ставлять під сумнів кордони держави.

Представник України в ООН Володимир Єльченко заявив про неприпустимість спроб вищого керівництва Росії переписати історію, піддаючи сумніву територіальну цілісність, суверенітет та політичну незалежність України, а також, що висловлювання Путіна порушують низку міжнародних документів.

Українська делегація звертає увагу РБ ООН, що такі висловлювання неприпустимі від очільника держави, яка є одним із підписантів Будапештського меморандуму, який Росія порушує, продовжуючи незаконну окупацію АР Крим і м. Севастополь та безпрецедентну військову агресію на Донбасі.

"Українська делегація заявила, що Україна розглядає висловлювання В. Путіна як неприйнятні і вимагає від російського керівництва припинити ворожу риторику та агресивні дії проти українського народу", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Представник України поновив заклик до всіх сторін Будапештського меморандуму невідкладно провести консультації щодо зазіхань на існуючі кордони України, як це передбачено статтею 6 Меморандуму.

Нагадаємо, Володимир Путін вважає "маячнею" включення Донбасу до складу України.

"Мало того, що до кордону прив'язали етноси багатонаціонального, по суті, унітарної держави, до якихось територій, причому кордони визначали абсолютно довільно і, загалом-то, далеко не завжди обгрунтоване. Україні, припустимо, Донбас передали під яким приводом? Підвищення відсотків пролетаріату в Україні для того, щоб мати там велику соціальну підтримку. Марення якесь, розумієте?", - сказав він.

Нагадаємо, 1 січня 2016 Україна приступила до виконання обов'язків непостійного члена в Раді безпеки ООН на 2016-2017 роки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся