ru ua

Україна та ЄС підписали протокол до угоди про співробітництво щодо приєднання до програм Євросоюзу (доповнено)

За результатами чотирнадцятого саміту Україна - Європейський Союз сьогодні, 22 листопада, у присутності Президента України Віктора Януковича, Президента Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу та Президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея було підписано Протокол до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною і Європейським Співтовариством та його державами-членами про Рамкову угоду між Україною та Європейським Співтовариством про загальні принципи участі України в програмах Співтовариства.

Документ підписали міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та член Європейської Комісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Як передає радіо "Свобода", згідно з документом, Україна зможе брати участь у всіх програмах ЄС, відкритих для участі третіх країн. При цьому Україна має вносити відповідні кошти до бюджету Євросоюзу, відповідно до вимог тих програм, в яких вона братиме участь.

Протокол передбачає, що представники України зможуть брати участь у статусі спостерігачів у програмах, а також у складі керівних комітетів тих програм, яким Україна надаватиме фінансову підтримку.

За кожною окремою програмою Єврокомісія і влада України підписуватимуть меморандуми про взаєморозуміння, які визначатимуть ступінь участі України, її фінансовий внесок, а також участь у процедурі оцінки ефективності програми.

Передбачається також, що контроль за фінансуванням програм здійснюватиметься спільно або Єврокомісією, Європейським бюро з боротьби зі шахрайством і Рахунковою палатою ЄС, або під їх керівництвом.

Протокол може бути переглянутий сторонами не раніше, ніж через три роки. При цьому сторони домовилися, що положення протоколу зможуть застосовуватися на практиці відразу після підписання - до закінчення внутрішніх процедур його ратифікації.

Документом також визначений приблизний список з 18 програм Євросоюзу, відкритих для співпраці з третіми країнами. Серед них - програми співпраці у сфері фінансового контролю, у сфері співпраці митних і податкових органів, у сфері інноваційного розвитку, захисту прав споживачів, фундаментальних прав і юстиції, боротьби з тероризмом і організованою злочинністю, у галузі вантажного транспорту і створення нової системи управління авіапольотами, посилення енергоефективності, розвитку інформаційного співтовариства, швидкого реагування на надзвичайні ситуації, в сферах охорони здоров'я, захисту авторських прав, наукових досліджень, а також в діяльності Європейського фонду регіонального розвитку.