ua ru

Україна готова долучитись до розробки сучасної стратегії ядерної безпеки, - МЗС

Україна готова долучитись до розробки сучасної стратегії ядерної безпеки, йдеться у заяві Міністерства закордонних справ, оприлюдненій напередодні 25-річчя Чорнобильської катастрофи. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Як зазначив речник міністерства Олександр Дикусаров, "проблематика ядерної безпеки, яка характеризується подальшим зростанням загроз у цій сфері на світовому та регіональному рівнях, перебуває у невід'ємному зв'язку з питаннями безпечного використання ядерної енергії у мирних цілях".

"Також варто врахувати досвід нашої держави у подоланні масштабних гуманітарних, соціально-економічних та безпекових наслідків Чорнобильської катастрофи. Це питання набуло особливої ваги, особливої актуальності у світлі нещодавніх трагічних подій в Японії, де внаслідок природного катаклізму виникла аварія на АЕС "Фукусіма-1", - заявив О.Дикусаров.

Ініціативу розробити нову стратегію ядерної безпеки з урахуванням наслідків аварій на атомних електростанціях висунули учасники Чорнобильського саміту, який пройшов у Києві 19-22 квітня.