ru ua

Україна готова підписати тристоронню зобов'язуючу угоду щодо умов постачання газу із РФ

Україна готова підписати тристоронню зобов'язуючу угоду щодо умов постачання газу із РФ Фото: Україна готова підписати тристоронню зобов'язуючу угоду щодо умов постачання газу із РФ

Підписання протоколу є необхідною складовою ефективного та надійного рішення щодо умов постачання російського газу в Україну цієї зими

Україна готова прийняти запропоновані Російською Федерацією (РФ) умови постачання російського газу в Україну як основу для нового тимчасового рішення на наступний зимовий сезон. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАК "Нафтогаз-Україна".

Згідно з наданою інформацією, українська сторона вважає, що для того щоб це рішення було ефективним, має бути підписано комплексний пакет угод.

"Такий пакет включатиме як додаток до договору між "Нафтогазом" та "Газпромом", укладений керівниками компаній, так і зобов'язуючий тристоронній протокол, підписаний належним чином авторизованими представниками урядів України, Росії та Європейської Комісії", - зазначили в компанії.

Обговорюване рішення, згідно з інформацією прес-служби, в багатьох аспектах залежить від дій українського та російського урядів, а також Єврокомісії.

"Для того, щоб зимовий пакет був ефективним та належним чином виконувався, уряд України має забезпечити транспортування газу європейським споживачам у відповідності до умов контракту між Нафтогазом та Газпромом. Крім того, український уряд має забезпечити достатнє фінансування Нафтогазу для закупівлі газу", - додали в прес-службі.

Ефективне рішення також має включати зобов'язання Єврокомісії надавати Україні необхідну фінансову підтримку для реалізаціі затверджених домовленостей.

"Невід'ємною частиною угоди має бути зобов'язання російського уряду, не відміняти своє рішення щодо надання знижки на газ за рахунок перегляду мита до кінця першого кварталу 2016 року. Таким чином, підписання зобов'язуючого тристороннього протоколу на міжурядовому рівні із залученням Єврокомісії є необхідною складовою ефективного та надійного рішення щодо умов постачання російського газу в Україну цієї зими", - зазначили у НАК "Нафтогаз-Україна".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російський "Газпром" підтверджує скасування умови "бери або плати" при постачаннях газу для України з зимового пакету.