Україна повинна провести місцеві вибори після прийняття змін у виборче законодавство, - Томбінський

Україна повинна провести місцеві вибори після прийняття змін до виборчого законодавства. Про це в ході засідання круглого столу заявив посол, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми розуміємо, що залишилося менше тижня до саміту у Вільнюсі... Ми повинні думати про те, на яке минуле повинна спиратися країна, щоб здійснювати реформи, забезпечуючи перспективи розвитку. Останні 20 років Україна забезпечила такі умови: виросло ціле покоління українців, для яких незалежність України - це незаперечний факт... Угода про асоціацію - це надання людям відчуття того, що вони суб'єкти демократії. Тому реалізація реформи місцевого самоврядування - складова цього", - заявив Томбінський.

Він зазначив, що на шляху реалізації реформи місцевого самоврядування необхідно забезпечити зміни в законодавстві для проведення чесних і демократичних виборів на місцевому рівні.

"Ми вітаємо бажання української сторони, депутатів працювати над такими змінами..., щоб процес виборів на місцевому рівні отримав більше довіри громадян", - зазначив Томбінський.

Він підкреслив, що в ряді міст України виявлені суттєві негативні фактори, в першу чергу це стосується відсутності законно обраної місцевої влади.

"Список цих міст не такий короткий. Тому цю проблему забезпечення виборів на місцевому рівні необхідно буде вирішувати найближчим часом", - сказав Томбінський.

Томбінський додав, що в демократичних перетвореннях зацікавлений не тільки ЄС.

"Коли мене запитують, чому я зацікавлений в тому, щоб Україна була асоційована в ЄС?.. Адже Україна - найбільш наближений і близький сусід ЄС. Але коли ми говоримо про надійність партнера, то нам потрібен такий партнер, у якого політика передбачувана... Думаю, що всі сусіди України виграють від того, що вона в політичному і економічному плані буде передбачуваною. Не можу сказати, що зараз вона не така, що вона слабка країна. Але Україна не завжди використовує свій потенціал... Я оптимістично ставлюся до того, як буде реалізована угода Вільнюса. Але нам ще потрібно дістатися до Вільнюса", - підсумував він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся