В УГКЦ розкритикували заяву Папи Римського і Кирила

В УГКЦ розкритикували заяву Папи Римського і Кирила
Фото: Папа Франциск і патріарх Кирило

Греко-католики розчаровані цією зустріччю

В Українській греко-католицькій церкві скептично оцінюють зустріч Папи Римського Франциска з патріархом Російської православної церкви Кирилом (Гундяєвим). Про це йдеться в коментарі глави УГКЦ щодо підсумкової заяви цієї зустрічі на сайті церкви.

"Безперечно, цей текст викликав глибоке розчарування серед багатьох вірних нашої церкви та й просто небайдужих громадян України. Сьогодні багато хто звертався до мене з цього приводу і говорив, що почувається зрадженим Ватиканом, розчарованим половинчастістю правди в цьому документі і навіть непрямою підтримкою з боку Апостольської Столиці агресії Росії проти України", - заявив предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук.

"Із нашого багаторічного досвіду можна сказати: коли Ватикан і Москва організовують зустрічі чи підписують якісь спільні тексти, то нам годі очікувати від цього чогось доброго", - додав він.

За його словами, ті пункти у спільній заяві двох церковних лідерів, де згадано про Україну, викликають у нього більше запитань, ніж відповідей.

Зокрема йдеться про 26-й пункт, де сказано, що обидва духовні лідери вболівають із приводу протистояння в Україні і закликають сторони конфлікту до розсудливості й суспільної солідарності.

"Пункт 26 цієї Декларації є найбільш контроверсійним. Створюється таке враження, що Московська патріархія або вперто не зізнається, що є стороною конфлікту, тобто відкрито підтримує агресію Росії проти України... або звертається передусім до свого сумління, закликає себе саму до розсудливості, суспільної солідарності та до діяльного будування миру", - сказав лідер українських греко-католиків.

Нагадаємо, 12 лютого Папа Римський Франциск і патріарх РПЦ Кирило провели зустріч на Кубі, яка стала першою такого роду з XI ст., коли християнство розкололося на східне і західне.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся