ru ua

Щорічний потенціал енергозбереження економіки України становить 11,8 млрд євро, - дослідження

Згідно з результатами пілотного рейтингу енергоефективності областей України (UEI), щорічний потенціал енергозбереження національної економіки становить 11,8 млрд євро, повідомляє прес-служба СКМ.
Рейтинг Ukrainian Energy Index відображає ефективність використання енергоресурсів у кожній області України при існуючому рівні розвитку економіки регіону. Вперше була порахована енергоефективність української економіки з урахуванням її структури: оцінка проведена на підставі зіставлення енерговитрат з аналогічними показниками країн ЄС.
В цілому по Україні рівень енергоефективності становить близько 52,0% від країн ЄС. Підвищення рівня енергоефективності промисловості, сільського господарства, сфери послуг і житлового сектора до європейських показників дозволить щорічно економити приблизно 27 млн ​​тонн енергоресурсів в нафтовому еквіваленті (скоротити споживання на 48,0%) або приблизно 34 млрд. куб. м природного газу, що станом на 2010 р. складає 11,8 млрд євро.
"Щорічно СКМ інвестує в підвищення енергоефективності наших підприємств і в ресурсозбереження не менше 200 млн дол., так що ми, як ніхто інший, розуміємо і масштаб проблеми, і її значимість для конкурентоспроможності нашої країни", - пояснила директор із зв'язків з громадськістю та комунікацій компанії СКМ Наталя Ємченко. - Створюючи даний рейтинг, ми переслідуємо дуже просту мету: показати регіонам України, наскільки ефективно вони витрачають енергію сьогодні в порівнянні з Європою і який потенціал для економії. Результати пілотного UEI показали, що якщо при існуючій структурі економіки використовувати підходи та технології ЄС, то щорічна економія в цілому по країні складе до 12 млрд євро.".
Загальні інвестиції компанії СКМ у складання цього рейтингу склали близько 100 тис. дол