УЄФА не зуміла зупинити перепродаж квитків на Євро-2012

Майже всі вхідні квитки на матчі майбутнього в Польщі і в Україні чемпіонату Європи з футболу вже знайшли своїх покупців. Тепер УЄФА з усіх сил намагається запобігти їх подальшому перепродажу, проте зупинити цей надприбутковий бізнес не вдається.

УЄФА вже давно реалізувала велику частину з 1,4 млн квитків на 31 матч нинішнього європейської першості з футболу. Всі квитки персоніфіковані і, як зазначено на офіційному сайті УЄФА, "не можуть бути перепродані або ж передані третім особам яким би то не було іншим способом". Однак на таких інтернет-порталах, як Viagogo, Seatwave або eBay, повно пропозицій на будь-які матчі, щоправда, за ціною істотно вищою номіналу.

Офіційно перепродаж квитків на матчі ЧЄ-2012 з футболу УЄФА дозволила тільки через свій власний інтернет-портал. Але от невдача: він закрився ще 10 квітня. На здивовані питання, чи означає це, що куплений раніше квиток не може бути нікому переданий навіть у разі несподіваної хвороби його законного власника, з УЄФА надійшла лаконічна відповідь: "Саме так".

На думку експертів, жорстка позиція УЄФА лише розігріває чорний ринок. "На спортивні турніри такого масштабу зазвичай перепродується приблизно 10-15% від усієї кількості вхідних квитків", - стверджує глава підрозділу з розвитку бізнесу Viagogo в Європі Стів Роест. За його словами, у разі форс-мажору його компанія або надає клієнтові заміну замовленим квитками, або ж повертає гроші.

Фірма-посередник отримує солідну маржу: 15% із продавця і 10% з покупця. Щорічно Viagogo продає по всьому світу квитків на футбол і різні культурні заходи приблизно на 500 млн євро. "В УЄФА діють правила, які суперечать інтересам уболівальників. Якщо я купив квиток, то можу робити з ним все, що мені заманеться", - вважають в Viagogo. З цим не згодна юрист CMS Hasche Sigle Сілла Шрайер-Бестманн: "Персоніфікованих квитків це не стосується. Мова тут йде тільки лише про право на відвідування конкретного заходу".

Експерти УЄФА постійно моніторять інтернет-портали, які ведуть перепродаж квитків на матчі європейської першості. При цьому УЄФА "залишає за собою право вжити відносно порушників кроків юридичного характеру", можливо, навіть спробує організувати свій контроль персоніфікованих квитків при вході на стадіони. Втім, Стів Роест демонструє повну незворушність: "Приклад фіналу Ліги чемпіонів з футболу двотижневої давності в Мюнхені в черговий раз підтвердив, що, незважаючи на те що квитки на гру були персоніфікованими, ніяких проблем у наших клієнтів не виникло".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україну на Євро-2012 приїде до 400 тис. вболівальників без квитків.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся