Збитки Філіппін від тайфуну складуть до 15 млрд дол

Тайфун "Хайян" обійдеться економіці Філіппін у багато разів дорожче, ніж ураган "Сенді" для економіки США. Вже з'явилися перші оцінки руйнувань.

Тайфун "Хайян" обійдеться економіці Філіппін у багато разів дорожче, ніж ураган "Сенді" для економіки США. Вже з'явилися перші оцінки руйнувань, передає "Росія 24".

За попередніми підрахунками фірми "Кінетік Аналісіс", яка спеціалізується на моделюванні стихійних лих, збитки складуть від 12 млрд до 15 млрд, що відповідає приблизно 5% ВВП.

Для порівняння, "Сенді" минулого року обійшовся Штатам менш ніж в 1% від ВВП.

Втім, експерти впевнені, що шкоду, яку завдають землетруси, цунамі та урагани країнам, котрі розвиваються, не порівняти із втратами, які ці природні явища завдають розвиненим країнам, таким як США чи Японія.

В абсолютному вираженні збитки розвинених країн навіть більші, але ці країни здатні набагато швидше і ефективніше боротися з наслідками стихії, до того ж близько половини всіх руйнувань застраховані.

На жаль, про Філіппіни цього сказати не можна, та й страховка покриє максимум 15%.

За останніми даними, на Філіппіни насувається тропічна депресія "Зорайда". Як очікується, циклон пройде по слідах супертайфуну "Хайян", що обрушився на острівну державу минулого тижня. На даний час "Зорайда" знаходиться у 160 км від південних островів архіпелагу. Циклон насувається на Філіппіни зі швидкістю 30 км/год.

Нагадаємо, за даними ООН, загальна кількість постраждалих від тайфуну "Хайян" на Філіппінах становить 9,5 млн осіб. Додамо, що ООН виділила 25 млн дол. на допомогу Філіппінам.

Як повідомлялося, тайфун "Хайян", що обрушився на провінцію Лейте Філіппінських островів, забрав життя щонайменше 10 тис. осіб. Без даху над головою залишилися 500 тис. осіб.

Тайфун "Хайян", що обрушився на центральну частину Філіппінського архіпелагу 8 листопада, почався із цунамі: висота хвиль сягала 6 м, швидкість вітру перевищувала 100 м/с. У зоні найбільших руйнувань проживає понад 12 млн осіб. Уряд заздалегідь приступив до евакуації жителів островів. Особлива увага приділялася районам з високою ймовірністю паводків або зсувів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся