ru ua

У ЄС мало шансів скоротити залежність від російського газу - Fitch

Європейський Союз має мало шансів скоротити свою залежність від російського природного газу, як мінімум протягом наступного десятиліття.

Європейський Союз має мало шансів скоротити свою залежність від російського природного газу, як мінімум протягом наступного десятиліття. Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Європа навряд чи зможе скоротити свою залежність від російського природного газу, як мінімум протягом наступного десятиліття, а потенційно і значно довше. У кращому випадку ЄС може зуміти уникнути істотного збільшення закупівель газу в Росії", - йдеться у звіті.

Будь-яка спроба поліпшити енергетичну безпеку за рахунок скорочення залежності Європи від Росії вимагатиме або істотного скорочення загального попиту на газ, або великого збільшення альтернативних джерел поставок, але ні те ні інше не є вірогідним, вважають в Fitch.

У звіті говориться, що навіть якщо буде віддано перевагу вугільним електростанціям і атомній енергетиці над газом, вплив на енергетичну безпеку буде обмеженим, оскільки Росія постачає в ЄС 26% кам'яного вугілля і є єдиним постачальником паливних стрижнів для атомних станцій в декількох країнах.

Європейський сланцевий газ поки що перебуває на початковому етапі, і за оцінкою Fitch, потрібно як мінімум десятиліття, щоб видобуток вийшла на значущі обсяги.

Трубопровідний імпорт газу з інших ринків, ніж російський, також, згідно зі звітом, залишиться обмеженим. Трансанатолійський газопровід може забезпечити 31 млрд куб. м газу в рік до 2026 р., але цього недостатньо, щоб