ua ru

Туреччина попередила США перед завданням удару по курдах у Сирії, - Пентагон

Туреччина попередила США перед завданням удару по курдах у Сирії, - Пентагон Фото: Джеймс Меттіс (flickr.com/secdef)

Міністр оборони США Джеймс Меттіс назвав стурбованість Анкари безпекою обґрунтованою

Туреччина поставила до відома США перед завданням удару по підтримуваних Вашингтоном курдських формуваннях. Про це заявив глава Пентагону Джеймс Меттіс, передає "Голос Америки".

"Перш ніж підняти в повітря літаки, вони попередили нас, що зроблять це", - повідомив Меттіс журналістам перед відправленням у Південно-Східну Азію.

Зі слів глави Пентагону, Туреччина попередила про заплановану операцію під час телефонної розмови між високопоставленими представниками турецьких і американських збройних сил.

Водночас, як зазначає видання, Меттіс не повідомив, чи радили американські військові турецьким відмовитися від задуманої акції.

"Ми дуже уважно стежимо за цим. До цього залучені люди на дуже високому рівні... і ми працюємо над цим. Ми займаємося цією проблемою", - заявив глава Пентагону.

Він також підкреслив, що стурбованість Анкари проблемами безпеки має під собою підстави.

"Туреччина - наш союзник по НАТО. Це єдина країна НАТО, в межах якої активно діють повстанці. І занепокоєння Туреччини проблемами безпеки цілком законне", - зазначив Меттіс.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що хоче швидкого завершення операції "Оливкова гілка" проти курдських "Загонів Народної самооборони" (YPG) на півночі Сирії.