Ціни на зерно в поточному році є рекордними з 1971 р., – експерт

Ціни на зерно в поточному році є рекордними з 1971 р. Про це на прес-конференції заявив директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа, передає кореспондент РБК-Україна.
Зокрема, В.Лапа зазначив, що валовий збір зерна в чорноморському регіоні очікується нижчим, ніж прогнозувалося у червні. Так червневий прогноз для Росії складав 95-97 млн т, а зараз - 70-75 млн т, що призведе до зниження експорту зерна Росією. «Цей та інші чинники призводять до рекордного з 1971 р. збільшення цін на зерно в чорноморському регіоні», - заявив В.Лапа і додав, що в червні ціна прогнозувалася на рівні 160-165 дол. за т, а сьогодні її вартість збільшилася на 100 дол. за т.
Говорячи про вартість українського зерна нового урожаю, В.Лапа зазначив, що вона складатиме від 1200 грн/т і вище. Причина, за його словами, не лише в зменшенні валового урожаю, але й у подорожчанні кредитних ресурсів для виробника до 25-30% річних.
Водночас експерт зазначив, що сприятлива цінова кон'юнктура дозволить цьогоріч виробникам зерна утримати рентабельність на рівні 20%.
Також він розповів, що за прогнозами валовий збір зернових в Україні в поточному році складе 42 млн т, з них 16-16,5 млн - експортний потенціал. «Маємо поєднання високих цін і експортного потенціалу і цими факторами повинні скористатись виробники», - підсумував В.Лапа.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся