ru ua

Ціни на нафту на біржі в Токіо сьогодні підвищилися приблизно на 0,5%

Ціни на нафтові ф'ючерси Middle East Crude Oil на Tокійській товарній біржі (ТOCOM) сьогодні підвищилися приблизно на 0,5%. Зокрема, офіційна ціна найбільш активного по операціях ф'ючерсу (квітень) за підсумками торгів 9 листопада 2011 р. на TOCOM склала 52,570 тис. ієн за кілолітр (приблизно 107,65 дол./бар.), підвищившись на 220 ієн.
При цьому ціна активного контракту встановилася в беквордації щодо ціни контракту Middle East Crude Oil на поточний календарний місяць, яка сьогодні склала 54,290 тис. ієн/кілолітр (приблизно 111,17 дол./бар.), підвищившись на 250 ієн.
Middle East Crude Oil - це умовна суміш з нафтових марок Dubai і Oman. Вона вважається ціновим еталоном для нафтового ринку регіону Близького Сходу. На TOCOM ф'ючерси Middle East Crude Oil торгуються з вересня 2001 р. Контракт є розрахунковим - тобто фізичне постачання нафті по ф'ючерсу не передбачене. Закриття позицій здійснюється після закінчення календарного місяця з розрахунком варіаційної маржі, виходячи з середньої за місяць ціни нафтової суміші Middle East Crude Oil, яку визначить агентство Platts.