ua en ru

Ціни на нафту Brent підвищилися до 60,45 дол./барель, WTI - до 55,93 дол./барель

Ціни на нафту зростають напередодні виходу економічної статистики США при слабкій активності ринку в відсутність японських інвесторів, передає Reuters.

До 8:00 за київським часом ф'ючерси на Brent подорожчали на 0,34 дол. до 60,45 дол. за барель, а ф'ючерси на WTI - на 0,67 дол. до 55,93 дол.

Аналітики пояснюють зростання цін очікуванням хорошої економічної статистики США.

"Головна подія сьогодні - звіти про ВВП і замовленнях на товари тривалого користування в США. Обсяг замовлень на товари тривалого користування говорить про активність у виробничому секторі, яка передбачає зростання промислового споживання нафти. Оскільки американська економіка зростає, ми очікуємо сприятливих звітів", - йдеться у звіті Phillip Futures.

У понеділок ціна Brent коливалася в діапазоні близько 3 дол. за барель на тлі підйому на фондових ринках та заяви міністра нафтової промисловості Саудівської Аравії, що ОПЕК не буде знижувати виробництво незалежно від ціни нафти.

"Протягом півроку Brent може впасти нижче 60 дол. за барель, а WTI - до 50 дол., за рахунок різкого підвищення запасів. Чим швидше буде дешевшати нафта, тим сильніше постраждає світова нафтова галузь. До кінця 2015 року нафта може подорожчати", - йдеться в аналітичному звіті Bank of America Merrill Lynch.

Падіння цін може сповільнитися через зниження бурової активності в США.

"Обсяг буріння в США почала швидко скорочуватися. Ми очікуємо, що спад продовжиться в першому кварталі, якщо ціни на нафту не почнуть несподівано рано рости", - йдеться в звіті банку Standard Chartered.

Нагадаємо, вчора, 22 грудня, ціна нафти Brent впала нижче за відмітку 60 дол. за барель.