ru ua

Ціни на аміачну селітру впали приблизно на 12% протягом вересня, - "Держзовнішінформ"

Ціни на аміачну селітру впали приблизно на 12% протягом вересня, - "Держзовнішінформ" Фото: азотні добрива

На третьому тижні вересня товар можна придбати у торгових компаній за 7300-7600 грн/т, СРТ станція замовника

Ціни на аміачну селітру протягом вересня впали приблизно на 12 %. На третьому тижні вересня товар можна придбати у торгових компаній за 7300-7600 грн/т, СРТ станція замовника. Повідомляє прес-центр державного підприємства "Держзовнішінформ".

"При поточному рівні цін в Україні імпортні постачання російської та середньоазіатської аміачної селітри можуть стати нерентабельними. Слідом за здешевленням селітри трейдери знизили ціни на інші нітратні добрива для підтримання їх конкурентоспроможності", - зазначає Костянтин Кинджалів, експерт ДП "Держзовнішінформ".

Сільгоспвиробники значно скоротили закупівлі азотних добрив, зокрема аміачної селітри в очікуванні запуску Черкаського "Азоту" і "Рівнеазоту".

У той же час трейдери і аграрії не поспішають торгувати продуктом до прояснення ситуації з відновленням виробництва. За даними експертів ДП "Держзовнішінформ", сільгоспвиробники вважають, що ціни на нітрат амонію є високими стосовно цін сільгосппродукції і наполягають на їх зниженні.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко заявляв, що дерегуляція ринку мінеральних добрив в Україні є метою роботи міністерства і МінАП сприятиме виробництву міндобрив.

Крім того "Держзовнішінформ" вже повідомляло, що вільні обсяги аміачної селітри продовжують скорочуватися.