ЦБ Іспанії оголосив про повторну рецесію

В Іспанії - повторна рецесія. Такий діагноз економіці країни поставив місцевий Центробанк, передає телеканал "Росія 24".

У IV кварталі минулого року іспанська економіка скоротилася на 0,3%. У I кварталі цього року ситуація повторюється, заявив без уточнення підсумків I кварталу 2012 р. президент ЦБ Іспанії Мігель Фернандес Ордонес. Падіння ВВП протягом мінімум двох кварталів і вважається технічної рецесією.

Міністр економіки Іспанії Луїс де Гіндос теж визнав повернення економіки країни в рецесію, пише The Daily Telegraph. Напередодні він заявив, що скорочення ВВП в I кварталі може стати таким же, як в останньому кварталі минулого року, тобто 0,3%. Хоча офіційна статистика вийде лише 30 квітня.

Вперше в рецесію іспанська економіка впала в 2009 р. Причиною послужила економічна криза.

Після падіння ВВП країни протягом півтора року, боязке відновлення економіки почалося в 2010 р. У цей момент її накрила загальноєвропейська боргова криза. Держборг країни до кінця минулого року склав близько 68%. І новий уряд країни під керівництвом Маріано Рахо, який приступив до роботи в кінці минулого року, яке поки що лише обіцяло скоротити в 2012 р. витрати бюджету на 16,5 млрд євро.

У квітні міністр економіки Луїс де Гіндос заявив, що країна може обійтися без антикризової допомоги ЄС і МВФ. Тим часом вартість запозичень для Іспанії продовжує зростати.

Нагадаємо, сьогодні Іспанія провела аукціон з розміщення держоблігацій, за підсумками якого казначейству вдалося залучити 3,2 млрд євро, що лише трохи перевищує верхню межу заявленого діапазону розміщення (іспанський Мінфін планував залучити від 2 млрд євро до 3 млрд євро).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся