ua en ru

Telegram відкрив дані користувачів для спецслужб РФ

Telegram відкрив дані користувачів для спецслужб РФ Фото: месенджер Telegram (flickr.com/Desiree Catani)

Дані можуть відкрити у разі, якщо людина підозрюється в тероризмі

Месенджер Telegram змінив політику конфіденційності і зробив можливим передачу спецслужбам Росії особистих даних користувачів за рішенням суду. Про це повідомляє "Новая газета".

"У разі, якщо Telegram отримує судове розпорядження, яке підтверджує, що Ви підозрюєтеся в тероризмі, то ми можемо розкрити Вашу IP-адресу і номер телефону відповідним спецслужбам. На даний момент подібних ситуацій не було", - йдеться у пункті 8.3 Політики конфіденційності месенджера.

У Telegram відзначають, що якщо такий випадок раптом станеться, то інформація про це буде опублікована в спеціальному каналі Transparency, куди кожні півроку будуть викладатися звіти про звернення спецслужб.

При цьому адвокат месенджера, керівник Міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков зазначає, що це рішення не є результатом переговорів з владою якоїсь країни, оскільки Telegram давно бореться з тероризмом і блокує підозрілі канали та чати.

"Ми як представники Telegram ніколи не заперечували права і навіть обов'язки влади боротися з тероризмом, навпаки, пропонували саме такий цивілізований шлях - судовий запит в обмін на розкриття. І навіть не листування, а лише IP і телефон. Баланс інтересів національної безпеки і недоторканності приватного життя має бути знайдений. Telegram пропонує свій варіант. ФСБ не пропонувала нічого", - додав Чіков.

Нагадаємо, що засновника і керівника соціальної мережі Twitter Джека Дорсі допитають у сенаті США.

Додамо, що раніше глава компанії Facebook Марк Цукерберг в Європарламенті вибачився перед жителями Європи за витік даних. За його словами, "це була помилка".