Технічна частина переговорів про ЗВТ між Україною та ЄС закінчена, - експерт

Понеділок 24 жовтня 2011 21:26

Технічна частина переговорів про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС закінчена. Про це РБК-Україна повідомив директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

"Що стосується візиту Клюєва і його переговорів з Карелом де Гюхтом, мені здається - це реальний прорив. Тому що все ті спірні моменти, які були, - вони вирішені, що дозволило двом сторонам оголосиви,.. що технічна частина договору про зону вільної торгівлі з ЄС закінчена. Вона реально закінчена", - сказав Устенко.

За його словами, під час візиту Клюєва були вирішені ті питання, які здавалися нерозв'язними, зокрема зняті обмеження щодо ввезення автомобілів. "Те, що здавалося непробивним ще місяць тому, було реально вирішено під час візиту Клюєва до Брюсселя.Сторони домовилися про те, що квота безмитна на ввезення автомобілів до України складає 45 тис. одиниць в рік. При цьому частка ринку, яку повинні займати європейські автомобілі в Україні... безмитні, не повинна перевищувати 20% - це на випадок, якщо внутрішньоукраїнський ринок стискується. Період імплементації - 6 років. Через 6 років можна довести цей показник до 25%, тобто чверть ринку українського автомобілебудування може контролюватися європейцями", - зазначив експерт.

Крім того, за словами експерта, було знайдене повне розуміння щодо питань сільськогосподарської продукції і відносно відповідальності України за транспортування російського газу на територію ЄС.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся