ua ru

Тарута заявив, що зараз Маріуполь надійно захищений

Тарута заявив, що зараз Маріуполь надійно захищений Фото: Сергій Тарута (УНІАН)

За словами парламентарія, він брав участь у процесі звільнення Маріуполя

У 2014 році Маріуполь був звільнений об'єднаними зусиллями військових, адміністрації, бізнесу та простих мешканців міста, що зупинило реалізацію проекту "Новоросія"". Про це в ефірі телеканалу "Україна" заявив народний депутат України, лідер партії "Основа" Сергій Тарута, коментуючи події 4-річної давності в Маріуполі, коли місто було тимчасово захоплене проросійськими бойовиками.

"Я пам'ятаю, як це відбувалося, як розхитували ситуацію в Маріуполі. Я тоді прийняв для себе дуже складне рішення і погодився бути губернатором Донецької області, коли була реальна небезпека для життя. Я пам'ятаю, як 9 травня загинув друг нашої сім'ї – голова міського ДАІ Віктор Саєнко. Він з лікарні, де лежав з травмою руки, прийшов захищати від спроби захопити будівлю ГУВС", – зазначив Тарута.

За словами парламентарія, він брав участь у процесі звільнення Маріуполя, і місто зараз надійно захищене.

"Тоді здавалося, що ситуація виходить з-під контролю. Я отримав мандат на організацію визволення Маріуполя, і консолідація зусиль військових, адміністрації, бізнесу та простих жителів Маріуполя дозволила звільнити місто і захистити його в подальшому. Хочу сказати, що Маріуполь тих умовах був головним містом для реалізації проекту "Новоросія". Але ми показали, що воюють не тільки зброєю, але й волею і консолідацією зусиль. На сьогодні Маріуполь захищений, і, я впевнений, що подібні трагедії не повторяться", – додав Тарута.

Нагадаємо, що на початку травня 2014 року ситуація в Маріуполі загострилася. 1 травня 2014 року в місті пройшли першотравнева хода та мітинг під прапорами ДНР. В ніч з 3 на 4 травня в центрі Маріуполя мали місце збройні зіткнення і підпали офісів. А вже 9 травня була спроба захоплення будівлі ГУВС, в результаті якої загинули 6 силовиків, а будівля загорілася.