ua en ru

Понад 70% українців не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги

Понад 70% українців не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги Фото: прийом у психолога

В Україні не вистачає психологів, психотерапевтів і соціальних працівників

За оцінками благодійної організації "Міжнародний медичний корпус", близько 75% українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги в сфері психічного здоров'я. Про це повідомляється в матеріалі РБК-Україна "Як в Україні лікуватимуть по-новому психічні розлади".

Як відзначають міжнародні експерти, в Україні достатньо не вистачає психологів, психотерапевтів і соціальних працівників. Також рівень підготовки фахівців в державних навчальних закладах недостатньо високий.

Верховна Рада прийняла зміни до закону про надання психіатричної допомоги. Тепер у пацієнтів буде більше свободи вибору - лікуватися в стаціонарі або амбулаторно. Крім того, нові норми допоможуть посилити контроль над родичами, які готові передати хворого в лікарню, замість того, щоб доглядати самостійно.

Тепер людей, які страждають від психічних захворювань, будуть госпіталізувати лише за письмовою згодою. Якщо пацієнт недієздатний і за станом здоров'я не може підписувати документи, його можуть госпіталізувати за рішенням органу опіки.

Нагадаємо, пошуковик Google буде пропонувати пройти "тест на депресію" тим користувачам, які вводять в рядку пошуку слово "депресія".