ua en ru

Суд закрив справу про реприватизацію "Криворіжсталі" через неявку позивача

Господарський суд Києва закрив справу про приватизацію "Криворіжсталі" (нині - ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг"), порушену понад вісім років тому за позовом консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз" (ІМС), у зв'язку з черговою неявкою позивача, повідомляє радіо "Свобода".

Як повідомив з учасників засідання, представники консорціуму відсутні на третіх поспіль слуханнях.

"Інвестиційно-металургійний союз" на початку 2005 р. оскаржив наказ Фонду держмайна про скасування виграної консорціумом у 2004 р. приватизації 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь". 28 листопада 2005 р. позов ІМС до уряду залишили без розгляду.

Однак 22 травня 2013 р. суд вирішив поновити цю справу. Засновники ІМС - група СКМ Ріната Ахметова та EastOne Віктора Пінчука (в момент створення консорціуму - "Інтерпайп") - заявили, що це рішення було ухвалено без їх залучення і жодних клопотань, тому вони не беруть участі в його подальшому розгляді. Фонд держмайна на засіданні 18 червня вже пропонував судові закрити справу у зв'язку з неявкою позивача.

Консорціум ІМС у 2004 році придбав 93,02% акцій "Криворіжсталі" на приватизаційному конкурсі за 4,26 млрд грн. Обраний наприкінці 2004 р. Президент країни Віктор Ющенко та призначена на початку 2005 р. прем'єр-міністром Юлія Тимошенко заявили про необхідність перегляду підсумків цього конкурсу у зв'язку з антиконкурентними умовами приватизації, що призвело до значного заниження ціни угоди. Прокуратура оскаржила законність продажу комбінату, після чого українські суди скасували підсумки конкурсу.

Найбільша у світі металургійна компанія Mіttal Steel у жовтні 2005 р. купила на конкурсі 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" за 24,2 млрд грн за стартової ціни 10 млрд грн. Її конкурентами були Arcelor (яка пізніше приєдналася до Mіttal Steel) та "Індустріальна група".